ELokata w ING Banku Śląskim jest lokatą bankową przeznaczoną przede wszystkim dla użytkowników Internetu oraz bankowości elektronicznej. Bez wychodzenia z domu możemy taką lokatę założyć, oraz zerwać. Jest to lokata terminowa, a jej oprocentowanie zależy od okresu, na jaki jest zakładana.

Oprocentowanie eLokaty w ING Banku Śląskim

Oprocentowanie jest zależne od okresu, przez jaki obowiązuje umowa. Mamy do wyboru pięć różnych opcji: lokata na 1 miesiąc, na 3, 4, 6 lub 12 miesięcy. Po zakończeniu okresu umownego, nasz kapitał, razem z naliczonymi odsetkami, są przelewane na nasze konto oszczędnościowe. Oprocentowanie w skali roku przedstawia poniższa tabela.


Okres lokaty Oprocentowanie
1 miesiąc 3,00%
3 miesiące 3,50%
4 miesiące 4,00%
6 miesięcy 3,50%
12 miesięcy 4,00%

Jeżeli zerwiemy umowę przed jej zakończeniem, odsetki zostaną utracone. Ponadto musimy pamiętać o podatku Belki, gdyż ta lokata nie należy do grupy produktów antybelkowych. W poniższej tabeli przedstawiamy faktyczne oprocentowanie lokaty, po uwzględnieniu podatku od przychodów kapitałowych.

Okres umowy Oprocentowanie (po podatku)
1 miesiąc 2,43%
3 miesiące 2,835%
4 miesiące 3,24%
6 miesięcy 2,835%
12 miesięcy 3,25%

Jak założyć eLokatę?

Aby założyć taką lokatę w ING Banku Śląskim, musimy spełniać następujące warunki. Po pierwsze musimy posiadać konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe w tym banku. Następnie musimy mieć założoną usługę ING BankOnLine. Jeżeli posiadamy te dwie rzeczy, wystarczy, że się zalogujemy i założymy eLokatę.

Jaką kwotę można wpłacić na tę lokatę?

Minimalna kwota, jaką trzeba posiadać, by założyć tę lokatę to 1000zł, próg maksymalny natomiast wynosi 1 000 000zł.

Porównanie z innymi lokatami

Lokata ta nie jest atrakcyjna patrząc na inne ofert dostępne na polskim rynku. Warto zapoznać się wcześniej z lokatami bez podatku Belki, które charakteryzują się wyższym, faktycznym oprocentowaniem. Ponadto na większości lokat jednodniowych nie utracimy naszych odsetek w przypadku nagłego wypłacenia kapitału.

Podobne artykuły:

Tagi: , , , , , , ,